13 lip

Powłamaniowe naprawy zamków i drzwi

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu obawia się, że jego mieszkanie, dom lub inny lokal stanie się celem włamywaczy. Dlatego tak istotne jest zainwestowanie w solidne drzwi wejściowe i zamki. Niestety, nie ma zabezpieczeń niezniszczalnych – nawet jeśli drzwi będą w stanie powstrzymać włamywacza przed wejściem do mieszkania, same mogą ulec poważnym uszkodzeniom, które w znaczący sposób obniżą ich skuteczność w momencie kolejnej próby włamania. Konieczne zatem staje się podjęcie stosownych działań naprawczych.

Co zrobić ze zniszczonymi drzwiami?

Nie każda próba włamania wiąże się z koniecznością wymiany całych drzwi na nowe, choć jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja. Niekiedy możliwe jest usunięcie szkód. Niezależnie jednak od tego, w jakim stopniu drzwi ucierpiały w starciu z włamywaczem, warto rozważyć wymianę wkładki lub całego zamka – jeśli tego nie zrobimy, ryzykujemy że przy kolejnej próbie stary zamek w końcu zostanie zniszczony. Istnieje również zagrożenie, że włamywacz posiada klucz odpowiadający staremu zamkowi – wtedy wejście do naszego mieszkania pod naszą nieobecność nie będzie dla niego żadnym problemem. Jeśli włamywacz w czasie włamania zamiast wytrychem czy wiertarką posłużył się zwykłym łomem, niezaprzeczalnym śladem po jego obecności będą wygięcia w drzwiach i ościeżnicy, powstające podczas wyważania. Tego rodzaju uszkodzenia może usunąć ręcznie, jednak naprawa nie przywróci drzwiom ich pierwotnej wytrzymałości. W takim przypadku warto zastanowić się nad kupnem nowych drzwi.

Kto powinien zająć się naprawą lub wymianą drzwi?

Jeśli stajemy przed koniecznością usuwania szkód po włamaniu, powinniśmy koniecznie zwrócić się z tym do wykwalifikowanych firm, takich jak poznańskie Pogotowie Zamkowe. Dlaczego wybór wykonawcy jest tak ważny? Z jednego strony chodzi o profesjonalizm – specjalizujące się w naprawach drzwi firmy wyposażone są w odpowiedni sprzęt, zaś ich pracownicy dysponują odpowiednimi umiejętnościami zdobytymi w trakcie szkoleń organizowanych przez producentów zamków i drzwi, oraz wysokim doświadczeniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze nowe drzwi i zamki zostaną zamontowane w odpowiednim sposób, gwarantujący ich skuteczność i bezawaryjność. Z drugiej strony istotna jest również kwestia bezpieczeństwa. Każdy pracownik firmy zajmującej się wymianą oraz serwisem drzwi i zamków powinien posiadać licencję na wykonywanie swojej pracy – dokument ten wydawany jest przez Komendę Policji. Czemu jest to tak ważne? Ponieważ służy upewnieniu się, że dana firma nie wykorzystuje posiadanego wyposażenia, informacji oraz kwalifikacji w celach przestępczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *