20 lis

Praca za granicą dla par bez znajomości języka – wybierz Holandię!

Popularność wyjazdów zarobkowych dla par rośnie z każdym rokiem. Polacy, którzy chcą lub są zmuszeni do wyjazdu za granicę za pracą, niechętnie rozstają się z bliskimi. Z tego też powodu zarówno zagraniczni pracodawcy, jak i pośrednicy znaleźli rozwiązanie na tę bolączkę w postaci wyjazdów zarobkowych dla par. A co z problemem braku znajomości języka? Wybór odpowiedniej oferty pozwoli nie tylko pracować blisko ukochanej osoby, ale również pracować efektywnie oraz wydajnie bez znajomości języka obcego. Jak i gdzie szukać takich ofert?

Gdzie wyjechać do pracy za granicą?

Kiedy granice państw członkowskich Unii Europejskiej otworzyły się na polskich pracowników, nasi rodacy masowo ruszyli na zachód po lepszy zarobek. Od samego początku najchętniej wybieranymi krajami docelowymi były Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, a później również Irlandia. Z czasem upodobania Polaków zmieniały się, podobnie jak kierunki wyjazdów. Niemniej na przestrzeni wielu lat Holandia urosła do rangi lidera jako najbardziej przyjazne miejsce do pracy, zarówno dla Polaków, jak i dla przedstawicieli innych narodowości. Ogromny wpływ na taki stan rzeczy miało zarówno nastawienie Holendrów do obcokrajowców, jak i podejście holenderskich pracodawców do pracowników z innych krajów. Polacy mogą liczyć w Holandii na dobre traktowanie, ale również na atrakcyjne warunki zatrudnienia. Dlatego też jeśli planujesz wyjazd do pracy za granicą, to Holandia jest najlepszym wyborem.

Praca za granicą dla par, kierunek – Holandia!

Wyjazd do pracy za granicę to trudy rozłąki z rodziną. Czasem okazuje się, iż tęsknota jest tak wielka, że pracownicy wracają do kraju szybciej lub zupełnie rezygnują z wyjazdu. Warto wiedzieć, że istnieje inne wyjście z tej sytuacji. Można bowiem skorzystać z ofert pracy za granicą dla par. Najlepszym miejscem na poszukiwanie takiej formy zatrudnienia jest biuro pośrednictwa pracy. Pracownicy takiego biura dobiorą ofertę tak, aby wspólnie wyjeżdżająca para otrzymała również wspólne zakwaterowanie oraz zatrudnienie u jednego pracodawcy lub w bezpośrednim sąsiedztwie. W całej Holandii dostępnych jest wiele ofert pracy w bardzo różnych branżach. Jednak  zdecydowanie prym wiedzie ogrodnictwo. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie praca sezonowa. Holandia słynie z ogrodnictwa szklarniowego, gdzie zatrudnienie mogą znaleźć zarówno kobiety, jak i mężczyźni – i to przez okrągły rok. Dodatkowo praca nie wymaga krzepy czy wytrzymałości fizycznej, której może brakować kobietom. To czyni ogrodnictwo doskonałą opcją na wyjazd do pracy za granicę dla par.

Praca za granicą bez znajomości języka obcego, wybierz Holandię

Nie każdy może być poliglotą. Nie każdy ma możliwość lub zdolności, żeby władać językiem obcym. Okazuje się, że to wcale nie przekreśla możliwości wyjazdu do pracy za granicą. Oczywiście nie każda branża i nie każdy kraj jest otwarty na zagranicznych pracowników bez znajomości języka. Miejscem, gdzie z powodzeniem możemy znaleźć dobrą pracę bez znajomości języka, jest Holandia. W Holandii natomiast należy celować w branże, gdzie potrzeba komunikacji jest minimalna. Do zajęć, gdzie znajomość języka nie jest wymagana, należy między innymi praca w magazynie czy na hali produkcyjnej. Mankamentem jest to, że jest to zajęcie bardzo ciężkie fizycznie i mocno wyczerpujące, dlatego nie nadaje się dla każdego. Znacznie lepszą opcją jest praca w ogrodnictwie. I tak okazuje się, że w ogrodnictwie można znaleźć nie tylko ciekawą i dobrze płatną pracę, ale także jest to najlepsza opcja pracy dla par bez znajomości języka. Warto zainteresować się tą opcją i poszukać odpowiedniej oferty pracy, która umożliwi wyjazd do pracy za granicą dla par.

Źródło: Praca w Holandii – FAS Packing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *