20 lip

Co warto wiedzieć o broni czarnoprochowej?

Jednym z rodzajów broni palnej jest broń czarnoprochowa. Jest bronią rozdzielnego ładowania. W jaki sposób działa? Kiedy dochodzi do gwałtownego spalania czarnego prochu, pocisk zostaje wystrzelony. Co powinieneś wiedzieć na temat broni czarnoprochowej, jeśli jesteś zainteresowany tym tematem?

Działanie broni czarnoprochowej

Wiemy już, w jaki sposób zostaje wystrzelony pocisk. Powinniśmy jednak również mieć świadomość, jaki efekty temu towarzyszą, żeby nie być zdziwionym. Charakterystyczny dla tego typu broni jest huk przy wystrzale oraz unoszący się wokół gęsty dym – mówi nasz rozmówca z internetowego Komisu broni. Poczujemy również intensywny zapach, który dla miłośników strzelania jest bardzo istotny. Tak samo jak lekki odrzut, co upodabnia strzelanie z broni czarnoprochowej do strzelania z broni historycznej.

Rodzaje broni czarnoprochowej

Broń czarnoprochowa występuje w kilku rodzajach. Mówiąc o niej, można wyróżnić:

  • Pistolety – jednostrzałowe, miniaturowe, jak też kawaleryjskie bądź pojedynkowe
  • Karabiny – skałkowe, kapiszonowe czy mosiężne glizy
  • Rewolwery.

Który rodzaj broni wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji i tak naprawdę jest kwestią indywidualną. Broń najlepiej jest sprawdzić, wybierając się na strzelnicę i oddając strzały z kilku interesujących nas modeli. Dzięki temu sprawdzimy zasięg i siłę rażenia konkretnej broni, przekonując się czy podjęliśmy słuszne decyzje.

Czy broń czarnoprochową można posiadać bez zezwolenia?

Chociaż niewiele osób o tym wie, w naszym kraju można posiadać broń. Warunkiem jest ukończenie osiemnastego roku życia. Jeśli broń jest wyprodukowana przed 1885 roku i jest typem broni rozdzielnego ładowania (czyli może być to broń czarnoprochowa), nie trzeba żadnych specjalnych pozwoleń. Trzeba jednak pamiętać, że takiej broni możemy używać tylko na strzelnicy. Kiedy zdecydujemy się ją posiadać, nie jest też dozwolone przenoszenie broni załadowanej. Pamiętajmy o tym, zanim dokonamy zakupu broni w jednym ze sklepów, również sklepów internetowych, posiadających szeroki wybór różnego rodzaju pistoletów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *