15 paź

Zakup samochodu używanego – tylko u sprawdzonych dealerów

Wiele osób rozważając możliwość zakup nowego pojazdu decyduje się na nabycie używanego samochodu. Jest to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy nowy fabrycznie samochód jest poza zasięgiem środków pieniężnych jakie posiadamy, a jednocześnie nie chcemy zaciągać zobowiązań, takich jak kredyty czy leasingi. Jak kupić samochód używany, który nie będzie finansową studnią bez dna i nie będzie posiadać cofniętego licznika? Doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na rozwianie wszelkich wątpliwości może być zakup pojazdu u dealera.

Zakup używanego samochodu od dealera

Obecnie rynek samochodów w Polsce dysponuje ogromną ilością ofert pojazdów sprowadzanych z całej Europy. Nie bez powodu wpisanie w ogłoszeniu sprzedaży frazy „zakupiony w salonie” skutecznie zwiększa zainteresowanie taką ofertą. Używane samochody nie posiadają wiarygodnej historii eksploatacji. Co więcej, wręcz nagminnym problem staje się cofanie liczników. W takich przypadkach  trafionym rozwiązaniem jest zakup używanego samochodu wprost od dealera, co w dużym stopniu minimalizuje ryzyko zakupu pojazdu mogącego posiadać mankamenty. 

Skąd ta pewność? Ma to duży związek z reputacją salonów dealerskich. Dealer nie może pozwolić sobie na działania, przez które może stracić potencjalnych klientów. Ryzyko związane z nawet jednym niezadowolonym klientem, może spowodować niesmak wobec innych potencjalnych konsumentów.

Jeszcze jednym powodem, dla którego kupno samochodu od dealera staje się najlepszym rozwiązaniem, jest możliwość zakupu pojazdu, który będzie nie tylko w pełni funkcjonalny i sprawdzony, ale również będzie pochodzić z polskiego salonu i posiadać wcześniej tylko jednego właściciela.

Obecnie wysoko cenione są bowiem nie tylko samochody używane pochodzące z salonów, ale także posiadające jak najmniejszą liczbę użytkowników. Dodatkowo, w przypadku zakupu u dealera, otrzymujemy gwarancję oraz różne możliwości finansowania zakupu.

Dealer – zaufane źródło

Dealerzy oferujący samochody używane dokładnie sprawdzają każdy pojazd przed jego odkupieniem od wcześniejszego użytkownika. W przypadku, gdy taki pojazd okaże się być w złym stanie technicznym, wymagającym dużej ilości kosztownych napraw, dealer nie odkupi takiego pojazdu. Chcąc mieć pewność co do przeszłości pojazdów, dealerzy oferują samochody zakupione wcześniej jako nowe w polskich sieciach dealerskich. W dużej części salonów nie sprzedaje się w ten sposób samochodów pochodzących z zagranicy.

Samochód, który nie budzi żadnych zastrzeżeń pod względem prawnym oraz technicznym, przechodzi dokładny przegląd w autoryzowanej stacji obsługi, która zazwyczaj działa bezpośrednio przy salonie. Sprawdzeniu podlegają wszystkie istotne podzespoły, w tym przede wszystkim komponenty zużywające się w wyniku bieżącej eksploatacji. Wymienione zostają także płyny eksploatacyjne, tj. oleje, płyn hamulcowy oraz płyn chłodzący. Wszelkie wykryte usterki są od razu naprawiane, a elementy wymagające wymiany – zastępowane oryginalnymi częściami. W ten sposób do sprzedaży trafia w pełni sprawny technicznie samochód.

Gwarancja dobrego zakupu

Podczas planowania zakupu pojazdu u dealera, warto zapoznać się z kampanią „ Sprawdzony –Niekręcony”, która  działa na rzecz wyeliminowania z rynku nieuczciwych sprzedawców pojazdów używanych, a także firm, które świadczą usługi kręcenia liczników. Wiele z działających na rynku autoryzowanych salonów dealerskich dołączyło do akcji. W ten sposób dają oni gwarancję zakupu pewnego samochodu. Zgodnie z regulaminem akcji, kupujący otrzymuje gwarancję przebiegu dołączoną do samochodu. Jeśli nabywca udowodni, że pojazd miał cofnięty licznik, sprzedawca jest zobowiązany nie tylko do zwrotu pieniędzy za samochód, ale także do zapłaty kary w wysokości 1000 zł. Kupując samochód u dealera, który jest uczestnikiem kampanii, mamy pewność, że posiada on realny przebieg.

Źródło: Auto Wimar – dealer Skody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *