4 lip

Akcesoria niezbędne do wykonania balustrad nierdzewnych

Balustrady ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie schodów, tarasów, balkonów, dachów i mostów itp. Ich zaletą jest nowoczesna stylistyka, pasująca do każdego rodzaju architektury i dowolnej aranżacji wnętrz. Elementy balustrad nierdzewnych łączy się ze sobą za pomocą spawania lub skręcania. Wyjaśniamy, jakie akcesoria są niezbędne do samodzielnego zamontowania balustrady.

Jeżeli chcesz zamontować samodzielnie balustradę, najlepiej jeżeli zdecydujesz się na zakup rozwiązania systemowego. Jest to zbiór komponentów o odpowiednich kształtach i rozmiarach, z których sam możesz stworzyć balustradę. Łączy się je ze sobą za pomocą skręcania, używając do tego śrub, wiertarki i śrubokręta.

Akcesoria do balustrad

Tworzona przez Ciebie balustrada może mieć różny kształt i ozdoby. Dobierając elementy, pamiętaj jednak, aby każdy z nich miał spójną kolorystykę. Łączenie poręczy, wsporników i profili o różnych odcieniach kolorystycznych może spowodować, że konstrukcja będzie wyglądała na niespójną i złożoną z przypadkowych elementów.

Aby stworzyć kompletną konstrukcję, będziesz potrzebował następujących elementów balustrad nierdzewnych:

  • adaptery i mocowanie boczne słupka,
  • uchwyty przelotowe, blachy i blaszki montażowe,
  • podpory i wsporniki poręczy,
  • pręty,
  • rury ze stali nierdzewnej, elementy profilu, łączniki i kolanka,
  • zakończenia poręczy, kule, zaślepki i rozety maskujące.

Zalety balustrad systemowych ze stali nierdzewnej

Atutami balustrad systemowych jest duża dowolność w wyborze poszczególnych elementów i obniżenie kosztów inwestycji, dzięki samodzielnemu montażowi. Co ważne, montaż balustrad tego typu nie wymaga specjalistycznych urządzeń, a wszystkie prace wykonamy za pomocą wiertarki i śrubokręta.

W trakcie prac przyda nam się również klej do stali nierdzewnej. Służy on do sklejania szczelin i łączenia elementów balustrad nierdzewnych. Jaj wyjaśnia ekspert ze sklepu internetowego El-Decor

Nakładając klej pamiętajmy, że efekt wiążący występuje dopiero po upływie około 4 godzin od klejenia. W tym czasie łączone elementy powinny do siebie dokładnie przylegać. Powstałe połączenie jest trwałe i odporne termicznie, w zakresie temperatur od 55 do +150 stopni C.

Oczywiście, jeżeli nie lubimy majsterkować albo nie ufamy w swój talent budowlany, do prac montażowych możemy zatrudnić fachowców. Będziemy wówczas mogli skupić się na wyborze elementów tworzących balustradę, kwestie techniczne pozostawiając ekspertom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *