19 lis

Wynajem kontenerów na odpady

Remonty oraz wszelkiego rodzaju budowy generują różne odpady, śmieci oraz gruz. Z tego powodu na placach budowy czy w miejscach rozbiórek winny znajdować się odpowiednie kontenery, służące do gromadzenia i późniejszego wywożenia tego rodzaju nieczystości.

Kontener – wygodny i wielofunkcyjny

Kontener sprawdzi się w wielu sytuacjach. Poza wywozem gruzu z placów budów, doskonale nada się przy prowadzeniu mniejszych prac, wszelkich porządkach domowych czy sezonowych w piwnicach i na strychach. Kontener to także doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą pozbyć się starych, niepotrzebnych mebli, które mogą zostać zdemontowane i ułożone w kontenerze.

Również zadania wykonywane w ogrodzie czy w parku mogą zostać usprawnione poprzez wynajęcie kontenera, który przyda się do wrzucania liści i innych odpadów zielonych. Kontenery znajdą zastosowanie przy opróżnianiu magazynów, biur czy innych pomieszczeń tego rodzaju.

Wynajem kontenerów

Na rynku funkcjonuje szereg firm świadczących usługę wynajmu kontenerów na odpady czy gruz. Zazwyczaj świadczą one kompleksowe oraz w pełni profesjonalne usługi z zakresu wynajmu kontenerów oraz wywozu odpadów, a także śmieci czy gruzu. Dysponują kontenerami różnego rodzaju i pojemności, które podstawiane są w zależności od potrzeb zamawiającego oraz rodzaju odpadów.

Usługi te związane są między innymi z wywozem:

  • różnego rodzaju śmieci oraz szkła,
  • odpadów z tworzyw sztucznych,
  • odpadów pobudowlanych oraz gruzu,
  • nieczystości stałych,
  • liści, trawy, gałęzi, ziemi czy drzewa.  

Z takich usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy czy instytucje. Wielkość zamawianego kontenera jest każdorazowo dostosowana do potrzeb zamawiającego.

Rodzaje kontenerów

W ofercie dostępnej na rynku znajdują się  kontenery o różnej pojemności. Najmniejsze z nich o pojemności 3 m3 przewożone są na miejsce za pomocą mniejszego ciężarowego samochodu. Taki samochód sprawnie wjedzie na podwórza, a także zmieści się w wąskich bramach wjazdowych na posesje. Z jego pomocą wywożone są nieczystości z piwnic czy działek, a także z mieszkań oraz strychów. Taka usługa najczęściej zamawiana jest przez klientów indywidualnych.

Nieco większe kontenery o pojemności 4 m3 dostarczane są na miejsce za pomocą standardowego samochodu ciężarowego z urządzeniem hakowym. Tego rodzaju kontener został wyposażony w niskie burty, które ułatwiają jego załadowanie. Omawiane kontenery zamawiają klienci indywidualni przeprowadzający remont w swoim domu czy gruntowne prace w ogrodzie, a także mniejsze firmy budowlane.

Znacznie większe kontenery o pojemności 7 m3 znajdują zastosowanie na placach mniejszych budów, przy remontach i pracach rozbiórkowych. Często są one wyposażone w klapy dodatkowe, co zapobiega wyrzucaniu do nich odpadów oraz śmieci przez osoby nieuprawnione. Taki kontener przewożony jest pod wskazany adres za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego. Warto pamiętać, że pod taki kontener należy zapewnić odpowiednią powierzchnię, jak również umożliwić dojazd przewożącemu go pojazdowi.  

Duże kontenery o pojemności 15 m3 dostarczane są na miejsce dużym ciężarowym samochodem. Warto wcześniej przygotować miejsce na jego ulokowanie, a także zapewnić dojazd  dla ciężarowego pojazdu. Tego rodzaju kontener posiada niskie burty, które ułatwiają jego zapełnienie. Doskonale sprawdzi się jako kontener na odpady pobudowlane na większych budowach.

Największe kontenery mają pojemność 36 m3  i przeznaczone są do wywozu gruzu i śmieci. Taki kontener pomieści znaczne ilości odpadów, wyposażony jest także w wysokie burty, które pozwalają na jego maksymalne zapełnienie. Przywożony jest za pomocą dużego ciężarowego samochodu, należy zatem zapewnić odpowiednie miejsce nie tylko na umieszczenie samego kontenera, ale także na wjazd i wyjazd ciężarówki.

Źródło: Avio-Star.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *