8 lis

Dlaczego warto kupić mieszkanie z miejscem garażowym?

Coraz więcej osiedli mieszkaniowych jest wyposażanych we własną infrastrukturę parkingową. Dotyczy to zwłaszcza nowo realizowanych inwestycji. Co zrobić w sytuacji, gdy wraz z zakupem mieszkania otrzymaliśmy możliwość nabycia prywatnego miejsca na samochód? Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani, nie powinniśmy się zastanawiać. Posiadanie stanowiska parkingowego to znaczące udogodnienie, a także źródło potencjalnego zysku.

Gdy nie ma gdzie wcisnąć szpilki…

Samochodów przybywa z każdym rokiem. Proces ten obserwujemy na co dzień, przejeżdżając przez zatłoczone i zakorkowane ulice. O wiele większym utrapieniem jest jednak poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego. Ze szczególną trudnością spotykamy się wówczas, gdy w pobliżu nieruchomości nie ma ogólnodostępnych parkingów. Miejsca publiczne są z reguły szybko zajmowane i bardzo trudno znaleźć takie, które by nam odpowiadało pod względem odległości od domu. W przypadku posiadania własnego postoju, problem ten zupełnie nas nie dotyczy. Wykupione stanowisko pozostaje do dyspozycji niezależnie od pory dnia i nocy. Tym samym nie tracimy czasu i nerwów na wypatrywanie odrobiny wolnej przestrzeni dla swojego pojazdu. A to często bywa naprawdę deprymujące…

Gdy samochodów jest więcej niż jeden

Niektóre rodziny posiadają więcej niż jeden samochód. W takich sytuacjach o znalezienie dogodnego miejsca parkingowego jest po wielokroć trudniej. Chyba, że skorzystamy z ciekawej oferty deweloperskiej. Część deweloperów oferuje podwójne miejsca parkingowe, choć to raczej rzadkość. Sporo ofert przewiduje natomiast możliwość dokupienia jeszcze jednej miejscówki parkingowej. Wówczas jednak musimy liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przed podjęciem decyzji warto zatem się zastanowić i przemyśleć nasze bieżące potrzeby – tłumaczy przedstawiciel przedsiębiorstwa budowlanego EKO-DOM, prowadzącego sprzedaż nowych domów i mieszkań w rejonie podwarszawskim.

Gdy chcemy trochę… zarobić

Bywa, że zakup miejsca parkingowego jest traktowany w kategoriach inwestycji. Nasze własne stanowisko będzie służyło jako obiekt pożądania licznych lokatorów wynajmujących mieszkania, którzy borykają się z problemami parkingowymi (oczywiście pod warunkiem, że mieszkamy w zaludnionej okolicy). Średnie ceny wynajmu miejsca garażowego oscylują w granicach 100-150 złotych za miesiąc, choć ostateczna stawka bywa wyższa – wszystko zależy od konkretnej sytuacji i aktualnego zapotrzebowania. Wynajmowaniem mogą być zainteresowane szczególnie te osoby, które nie dysponują samochodem lub czasowo nie korzystają z dobrodziejstw garażu. W obu przypadkach potencjalny zysk wydaje się kuszący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *