18 Wrz

Na czym polega fit-out powierzchni biurowych?

Firmy różnego formatu – od małych, kilkuosobowych przedsiębiorstw do wielkich korporacji – potrzebują odpowiedniej przestrzeni do pracy. Chodzi nie tylko o wielkość biur, ale cały szereg czynników, w niebagatelny sposób wpływających na ich funkcjonalność. Optymalne rozwiązania w tej materii osiąga się w wyniku usługi nazywanej fit-outem powierzchni biurowych.

Fit-out powierzchni biurowej – co to oznacza?

Fit-out to termin oznaczający przygotowanie powierzchni biurowej w taki sposób, by w pełni odpowiadała potrzebom najemcy. To indywidualne zaaranżowanie danego pomieszczenia lub zespołu pomieszczeń w celu dopasowania przestrzeni do wielkości i charakteru firmy, jej wymogów pod kątem zastosowania technologii, metod komunikacji wewnętrznej oraz budowania relacji z rynkiem.

Co obejmuje fit-out?

Usługa fit-out’u obejmuje wszystkie etapy realizacji aranżacji  danej przestrzeni. Rozpoczyna się od przygotowania tzw. space planu oraz dokumentacji projektowej. –Jeżeli projekt przejdzie akceptację klienta, przystępuje się do prac budowlanych – wyjaśnia specjalista z firmy Interbiuro, zajmującej się profesjonalnym realizowaniem projektów z zakresu fit-out’u powierzchni biurowych. Obejmują one między innymi prace demontażowe, montaż ścian w systemie suchej zabudowy, wykonanie instalacji wewnętrznych (elektrycznej, teletechnicznej, klimatyzacji, wentylacji, instalacji przeciwpożarowej oraz alarmowej), montaż stolarki okiennej i drzwiowej, sufitów systemowych, wykładzin podłogowych oraz oświetlenia. Na koniec wykonuje się prace dekoracyjne, takie jak malowanie i tapetowanie ścian, montaż paneli ściennych oraz innych elementów wystroju, i wstawia zabudowę meblową. Oczywiście nie przy każdej realizacji konieczne jest wykonanie wszystkich wymienionych prac.

Zalety fit-out’u

Najważniejszą korzyścią, która firma czerpie z wykorzystania usługi fit-out’u jest kompletne dostosowanie posiadanej powierzchni biurowej do jej potrzeb. Żaden element przestrzeni nie jest pozostawiony sam sobie, ponieważ każdy z nich może wpływać na efektywność pracy. Druga zaleta to fakt, że korzystając z usługi kompleksowego fit-out’u zleceniodawca współpracuje z tylko jednym partnerem biznesowym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż eliminuje konieczność poszukiwania wykonawców specjalizujących się w wąskich dziedzinach, znacząco ułatwia proces planowania i zarządzania poszczególnymi etapami realizacji inwestycji, upraszcza procedury administracyjno-księgowe, a także pozwala uniknąć sytuacji, kiedy pojedynczy wykonawca wypiera się odpowiedzialności za ewentualne błędy, zrzucając ją na inne firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *