19 paź

Zalety domów mobilnych

Kto powiedział, że dom raz postawiony musi zawsze pozostać w tym samym miejscu już na zawsze? Obecnie możliwe jest postawienie domku, który w razie potrzeby da się zabrać ze sobą w nowe miejsce – bez kolejnych problemów i wydatków związanych z kupnem nieruchomości. W tym tekście poznasz lepiej domki mobilne i ich konstrukcję, zalety oraz zastosowania.

Budowa i zastosowania domków mobilnych

Domki mobilne mogą się przemieszczać, ponieważ są posadowione na stalowej ramie posiadającej koła i osie. Domki takie od kół po dach i komin produkowane są w całości włącznie z wyposażeniem, dzięki czemu podstawiony na działkę domek jest gotowy do zamieszkania. Gotowe projekty przewidują od 25 do prawie 50 m2, na których mieszczą się: salon z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnie (od 1 do nawet 3). Możliwe jest także wykonanie domku na indywidualne zamówienie. Gdzie najlepiej sprawdzą się te nietypowe konstrukcje?

Z racji ograniczeń rozmiarowych nasze domki mobilne nadają się idealnie na działki rekreacyjne, np. nad jezioro – mówi specjalista z firmy Partner ze Szczecina. – Nie są to pełnowymiarowe domy, jednak z powodzeniem można spędzić w nich okres letni, zażywając wypoczynku, a jednocześnie nie ponosząc dużych kosztów i nie rezygnując z komfortu. Wystarczy przetransportować domek i postawić go w dogodnym miejscu. Można zapomnieć o wynajmie domków letniskowych czy rozbijaniu namiotów.

Domki sprawdzą się nie tylko w czasie wakacji. Można utworzyć w nich przestrzeń biurową, socjalną, handlową czy magazynową, na czym na pewno skorzystają firmy pracujące w zmiennych lokalizacjach. Można łączyć wiele domków i uzyskać w ten sposób ponad 100 m2 mobilnej powierzchni użytkowej w dowolnym miejscu.

Sposób transportu i montażu domu mobilnego

Przewożenie i montaż drewnianiego domku mobilnego są bardzo proste. Konstrukcja podróżuje na naczepie niskopodwoziowej lub lawecie samochodowej. Po postawieniu domku na przygotowanym do tego miejscu następuje podłączenie instalacji i domek jest gotowy do zamieszkania.

Stalowa rama, na której opiera się całość, jest zabezpieczona przed korozją. Od spodu powierzchnię podłogi chroni blacha stalowa niedopuszczająca wilgoci ani szkodników. Ściany i dach to skandynawska tarcica pokryta foliami chroniącymi przed wiatrem i parą. Szkielet konstrukcji wypełnia się watą mineralną. Gruba warstwa ocieplenia sprawia, że domki mogą być używane przez cały rok, nie tylko w okresie letnim, choć oczywiście taki model użytkowania domku mobilnego jest najpopularniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *