18 paź

Dla młodszych i nieco starszych. Modele zegarków dla różnych grup wiekowych

Mimo rozwoju technologii, klasyczne zegarki naręczne wcale nie tracą na popularności. Wprawdzie godzinę bez problemu można sprawdzić na smartfonie czy telefonie komórkowym, ale i tak wciąż wiele osób preferuje tradycyjne czasomierze. Wybór w tym zakresie na rynku jest ogromny. Po jakie modele zegarków sięgają zatem najchętniej dzieci, młodzież i osoby dorosłe?

Zegarki dla dzieci

Dzieci to specyficzna grupa, dlatego też i zegarki dla nich przeznaczone są inne niż wszystkie. Podczas zakupu zegarka dla dziecka pierwszą i najważniejszą kwestią jest wybór między czasomierzem z tradycyjną tarczą analogową a zegarkiem elektronicznym. W tym przypadku znaczenie ma to, jak dobrze maluch zna się na odczytywaniu czasu. Dla dzieci dedykowane są zegarki kolorowe, często ozdobione postaciami z ulubionych bajek i filmów. Chłopcy preferują na ogół zegarki sportowe. Warto zadbać o to, aby zakupiony czasomierz był wodoodporny, gdyż w przypadku dzieci o zalanie urządzenia nie jest trudno. Zegarki, które spełnią te wymagania, znajdziemy na dobrych serwisach oferujących zegarki różnych marek, na przykład w salonie i stronie internetowej firmy Magar.

Zegarki dla młodzieży…

Jeszcze większe pole do popisu jest w przypadku nastolatków. W tym wieku dużą uwagę przykłada się już do jakości wykonania i designu. Od kilku sezonów królują smartwatche, a więc urządzenia, które na pierwszy rzut oka przypominają zegarki elektroniczne, ale wyposażone są w znacznie większą liczbę funkcji. Potrafią m.in. odbierać smsy czy obliczać tętno osoby go noszącej. Nie należą one jednak do tanich. Poza tym niezmiennie modne są klasyczne zegarki z tarczą analogową, ale o ciekawym designie. Nastolatki stawiają na mocne kolory i oryginalne wzory.

…i dla dorosłych

Osoby dorosłe większą uwagę przykładają już do kwestii praktycznych. U kobiet zegarki bardzo często pełnią funkcję biżuteryjną. Panie lubią modele wykonane ze skóry naturalnej i stali szlachetnej, także te ozdobione kamieniami. Najdroższe zegarki są nawet wysadzane brylantami. Osoby, które pracują w biurze, stawiają na czasomierze o klasycznym designie, które nie wyróżniają się zbyt mocno i pasują do wszystkich stylizacji. Miłośnicy aktywnego stylu życia preferują z kolei modele elektroniczne, które są wodoodporne i wyposażone w funkcję kompasu czy stopera. W przypadku mężczyzn zegarki pełnią głównie funkcję praktyczną. Najpopularniejsze są zegarki z klasyczną tarczą i skórzanym paskiem. Egzemplarze bardziej ozdobne mogą posłużyć jako prawdziwa męska biżuteria na oficjalne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *