6 paź

Postój przy lotnisku Kraków – Balice. Jak nie przepłacać?

Lotnisko Kraków – Balice jest wybierane co roku przez miliony pasażerów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Wielu z nich dojeżdża do portu własnymi samochodami. Do dyspozycji mamy wtedy szereg parkingów. Gdzie warto zostawić auto, aby nie przepłacać?

Parkowanie przy lotnisku może kosztować nas naprawdę sporo, gdy nie wiemy, gdzie najlepiej pozostawić samochód. Do dyspozycji mamy wiele różnych miejsc parkingowych, dlatego warto wcześniej sprawdzić, gdzie nie przepłacimy.

Jeśli chodzi o tani parking lotnisko Kraków ma własne miejsca postojowe, ale nie zaliczają się one do najtańszych. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się parkingi prywatne zlokalizowane nieco dalej, ale oferujące znacznie niższe ceny.

Lotnisko ma własny parking krótkoterminowy typu Kiss & Fly, który pozwala na darmowe parkowanie przez 10 minut. Każde kolejne 10 minut będzie kosztowało nas 10 złotych. Druga opcja to parkingi długoterminowe – lotnisko ma dwa rodzaje, a mianowicie parking wielopoziomowy, który jest droższy, a także parkingi terenowe.

W przypadku parkingów lotniskowych zapłacimy 10 złotych lub 9 złotych za godzinę oraz 55 złotych lub 45 złotych za pierwszą dobę. Każda kolejna doba to odpowiednio 25 złotych i 15 złotych. Po 2 tygodniach ceny maleją i zapłacimy wtedy za dobę 10 złotych lub 5 złotych. Wyższe ceny dotyczą parkingu wielopoziomowego.

Wobec tego warto sprawdzić oferty tańszych parkingów, aby nie przepłacać. Tutaj do dyspozycji mamy parkingi prywatne położone w odległości kilkuset metrów od terminala. Nie musimy jednak iść pieszo na samolot lub z samolotu – możemy skorzystać z bezpłatnych transferów.

Kuszą niskie ceny, ponieważ za parkowanie za jedną godzinę zapłacimy zaledwie 2 złote. Gdy będziemy chcieli zostawić auto na cały dzień, cena wyniesie około 6-10 złotych. Zatem to znacznie niższe stawki niż w przypadku parkingów należących do portu lotniczego Kraków – Balice. Możemy skorzystać też z dodatkowych atrakcji, na przykład możemy skorzystać z myjki, kompresora, podładować akumulator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *