20 paź

Jak powinien być urządzony idealny pokój hotelowy

Wybierając się na wczasy, czy to na krótki city break, czy na dwutygodniowe wczasy, czy to służbowo, czy z rodziną, najczęściej decydujemy się na nocleg w hotelu. Bez względu na to, ile czasu w trakcie pobytu spędzimy w hotelowym pokoju, jego wyposażenie powinno zapewniać komfortowy pobyt. W jaki sposób powinien zostać urządzony wygodny pokój w hotelu?

Podstawowe zasady urządzania pokoju hotelowego

Niezależnie od ilości gwiazdek, lokalizacji czy typu hotelu, każdy taki obiekt noclegowy powinien zapewniać godne warunki noclegowe. Jaki powinien być idealny pokój hotelowy?

  • Czysty – higiena to podstawa. Wszelkie zabrudzenia, zalegający kurz, plamy na pościeli i inne zaniedbania dyskwalifikują hotel i świadczą o niskim standardzie obsługi. Niezależnie od ilości gwiazdek, hotel powinien gwarantować gościom pobyt w czystym, zadbanym pokoju.
  • Estetyczny – estetyka nie wymaga dużych nakładów środków, więc nawet od tańszych hoteli należy wymagać schludnie urządzonych pokoi. Zadbane meble i sprzęty, odpowiednio dobrane kolory i dekoracje, np. obrazy, pozwolą gościom na relaks i poprawią ich samopoczucie.
  • Funkcjonalny – pokój hotelowy nie musi być duży, aby być wygodnym. Sprytne wykorzystanie kubatury pomieszczenia, oddzielenie strefy do spania od łazienki, wydzielenie miejsca do pracy i spożywania posiłków, a przede wszystkim dodatkowe udogodnienia – wszystko to zapewnia gościom komfort w pokoju.

Wyposażenie pokoju

Wyposażenie pokoju hotelowego można podzielić na podstawowe i dodatkowe. Podstawowe wyposażenie to standard, który powinien znaleźć się w każdym pokoju. – Wyjaśnia przedstawiciel Hotelu Sleep we Wrocławiu. – Takim elementem wyposażenia będzie łóżko. Hotelowe łóżko powinno być uniwersalne, wyposażone zwykle w materac sprężynowy, który dopasowuje się do każdej sylwetki. Obok dużego, wygodnego łóżka powinny znaleźć się stoliki nocne lub półki oraz lampki nocne. Poza tym w pokoju powinno znaleźć się biurko lub stolik, krzesła, szafa i lustro. Obecnie standardem w większości hotelowych pokojów jest telewizor i telefon. Coraz częściej pojawia się lodówka oraz czajnik elektryczny, co bardzo cenią sobie goście, zarówno turyści, jak i podróżujący w celach służbowych. Zarówno dla jednych, jak i drugich, ważne jest wygodne rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, tak, by bez problemu podłączyć laptopa przy biurku czy podładować telefon na szafce nocnej. Istotną rolę w wyposażeniu pokoi przeznaczonych dla rodzin są udogodnienia dla dzieci, takie jak łóżeczka turystyczne, przewijaki czy podgrzewacze. W łazience, poza oczywistymi sprzętami, powinna się dodatkowo znaleźć suszarka do włosów, ręczniki oraz kosmetyki hotelowe. Lepsze hotele o trzech i więcej gwiazdkach gwarantują, wraz z usługą sprzątania, wymianę pościeli i ręczników. Mile widziana jest również klimatyzacja, a także wygodny system zamykania pokoi na kartę. Czysty, estetycznie i kompletnie wyposażony pokój sprawi, że goście będą miło wspominać pobyt w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *