18 sie

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu programu do fakturowania?

Zastanawiając się nad programem do wystawiania faktur dla swojej firmy musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Cena, mimo że jest ważna, często wcale nie świadczy o jakości programu. Czym zatem sugerować się przy wyborze, skoro na rynku jest tak dużo programów?

Najważniejsza dla użytkownika jest prostota i intuicyjność programu. Skoro aplikacja ma służyć do ułatwienia i przyspieszenia naszej pracy, to nie możemy pozwolić sobie na zastanawianie się jak wystawić fakturę, jak dodać klienta czy zmienić stawkę VAT. Aplikacja powinna być na tyle prosta w obsłudze, żebyśmy robili to odruchowo. Jedną z najbardziej intuicyjnych jest Faktura Small Business. Ikony i zakładki są tak zaprojektowane, żeby nie trzeba było główkować godzinami do czego służą.

Podstawową funkcją jest tworzenie bazy klientów i towarów. Wpisywanie ich na nowo za każdym razem byłoby niezwykle uciążliwe, więc zwróć uwagę czy program ma możliwość automatycznego przypisywania klientów i towarów do bazy. Istotna jest też sprawnie działająca wyszukiwarka, żeby klienta czy towar bez problemu znaleźć w bazie kilkudziesięciu bądź kilkuset pozycji w kilka sekund. Kolejną przydatną funkcją jest wyszukiwanie danych z GUS, bo wówczas wystarczy wpisać NIP i zaczytać resztę danych. Oszczędzamy czas, który stracilibyśmy przy ręcznym wpisywaniu i nie nadwyrężamy cierpliwości klienta, który musi często kilka razy powtarzać nazwę czy adres firmy. Tą opcje również zapewnią programy MEGA-TECH.

Nawet jeśli prowadzimy małą firmę i zamierzamy korzystać z programu na jednym stanowisku, zwróćmy uwagę czy aplikacja daje możliwość korzystania z wersji sieciowej. Firmy bardzo często szybko się rozwijają i zachodzi potrzeba korzystania z programu przez więcej osób. W Fakturze Small Business i Fakturze Small Business HANDEL w każdej chwili można przejść na pracę na kilku stanowiskach, co często znacznie ułatwia pracę wspólnikom lub ich pracownikom.

Najlepsze do sprawdzenia czy program spełnia nasze potrzeby i oczekiwania jest jego samodzielne przetestowanie. Wybierajmy spośród firm, które oferują wersje demonstracyjne swoich oprogramowań, bo to znaczy, że nie mają nic do ukrycia. A przecież konkretny użytkownik najlepiej wie, co powinien posiadać program, żeby ułatwić mu pracę. Dobrze jest sprawdzić funkcje programu na konkretnych przykładach, a nie dowiedzieć się o nich z opisu na stronie, a później rozczarować, bo jednak działają inaczej niż oczekiwaliśmy. Z wersją demo i wszystkimi funkcjami programów Small Business można zapoznać się na stronie www.mega-tech.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *