11 lip

Żaluzje pionowe Vertical nie tylko do pomieszczeń biurowych

Żaluzje pionowe Vertical to nowoczesne i estetyczne rozwiązanie stosowane zarówno w celach dekoracyjnych, jak i praktycznych. Służą do osłonięcia okien przed promieniami słonecznymi oraz stanowią nowoczesną ozdobę pomieszczenia. Dzięki swojej funkcjonalności doskonale sprawdzą się nie tylko w biurach, ale też w wielu innych rodzajach pomieszczeń. Gdzie można je stosować?

Różnorodność zastosowań

Tego typu żaluzje zbudowane są z szyny mocowanej do sufitu lub ściany, mechanizmu przesuwnego oraz połączonych ze sobą cienkich pasów materiału. Zazwyczaj spotyka się je w biurach lub instytucjach użytku społecznego. Żaluzje pionowe doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla tradycyjnych zasłon i firan w domach oraz lokalach mieszkalnych. Będą doskonałym rozwiązaniem szczególnie w pomieszczeniach wyposażonych w duże okna. Dzięki swojej budowie zapewnią odpowiednie zabezpieczenie pokoju przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, a także ochronią prywatność domowników, kiedy na zewnątrz będzie ciemno. Pozwolą także na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, doskonale sprawdzą się więc jako osłona okien w sypialni.

Ze względu na swój nowoczesny wygląd, żaluzje pionowe będą idealnym uzupełnieniem wystroju wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Na ich atrakcyjność i uniwersalność wpływ ma także możliwość wyboru spośród różnych kolorów i typów tkanin, mogą być więc idealnie dopasowane do wystroju pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Cechują się także prostotą w użytkowaniu i łatwością w konserwacji, nie ma bowiem potrzeby ich zdejmowania do prania, a zabrudzenia wystarczy delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką. Takie żaluzje oferuje na przykład znana firma Franc Gardiner ze Świdnicy.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Ciekawym zastosowaniem żaluzji poziomych Vartical jest także oferowana przez nie możliwość zamontowania w innych miejscach niż okna. Mogą bowiem służyć jako przegroda dzieląca większe pomieszczenie na dwa mniejsze. Za ich pomocą można więc oddzielić strefę snu od strefy dziennej w mniejszych mieszkaniach. Będą także doskonałym rozwiązaniem w aneksach kuchennych, które można przy ich pomocy odgrodzić od reszty mieszkania.

Oprócz mieszkań, żaluzje pionowe Vertical zastosowanie znajdą także w pokojach hotelowych. Niewątpliwym atutem ich zastosowania w takich miejscach, jest możliwość regulacji stopnia natężenia światła. Pozwolą więc gościom na komfortowy odpoczynek i sen nawet podczas dnia. Są także odporne na powstawanie zabrudzeń i nie wymagają szczególnego wysiłku w zachowaniu odpowiedniej czystości. Decydując się na ich zakup do hotelu, warto sprawdzić, czy wybrane przez nas tkaniny posiadają odpowiednie atesty potwierdzające ich higieniczność oraz odporność na ogień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *