11 lip

Tapety Cole & Son – Dlaczego warto?

Niemal 150 lat tradycji, doskonała jakość i wyjątkowe wzornictwo to tylko niektóre z zalet, dzięki którym tapety marki Cole & Son znalazły uznanie m.in. w Pałacu Buckingham. Brytyjski producent pełnymi garściami czerpie z tradycji, jednocześnie wciąż poszukując innowacji, dzięki czemu możliwe staje się uchwycenie w ściennych motywach dekoracyjnych ponadczasowej klasy i elegancji.

W XVIII i XIX wieku na północy Londynu funkcjonowało około 190 manufaktur drukujących tapety przy użyciu rzeźbionych klocków z drewna. Założona w 1875 roku firma Cole & Son szybko jednak wyróżniła się na ich tle ponadprzeciętną jakością swoich wyrobów, a także ponownym odkryciem holenderskiej techniki z 1680 r., dzięki której możliwa stała się produkcja tapet imitujących wycinany aksamit.

Tradycja i nowoczesność

Nie sposób nie wspomnieć o historii, kiedy mowa o Cole & Son, jako że firma ta po dziś dzień sięga do swoich przebogatych archiwów, szukając inspiracji do tworzenia nowych kolekcji, jak również przygotowując współczesne wersje klasycznych motywów. Niektóre z nich są najbardziej ikonicznymi wzorami w historii tapet – m.in. te, którymi ozdobiono pokoje brytyjskiej rodziny królewskiej czy sale Pałacu Westminsterskiego.

Bogactwo motywów

Tapety Cole & Son to jednak nie tylko nawiązujące do przeszłości desenie, nawet w całkiem nowoczesnej odsłonie. To również egzotyczne motywy inspirowane afrykańską florą, fauną i ceramiką (kolekcja „Ardmore”), wzory przywołujące ducha swingującego Londynu lat 50. I 60. XX wieku („New Contemporary”) czy wyrafinowane pasy, które odnajdą się zarówno we wnętrzu futurystycznym, jak i retro („Festival Stripes”). Szczególnie godne uwagi jest także inspirowana stylem Art Deco linia „Geometric II”, odsłaniająca zupełnie nowe oblicze geometrycznych deseni, jak również przykuwająca oko kolekcja „Curio”, w której odnajdziemy odzwierciedlenie struktury drewna, koralu i kamieni szlachetnych.

Towar luksusowy

Podobnie jak te ostatnie, tapety Cole & Son to towar luksusowy. O jego ekskluzywności oprócz unikatowych, pięknych wzorów decyduje fakt, że tapety te nie są powszechnie dostępne. W Polsce ich dystrybucją zajmuje się firma Kraina Barw. Oprócz tego wyjątkowość marki Cole & Son przejawia się w niezwykle wysokim poziomie jakości materiałów i technologii, dzięki której klej nakłada się nie na tapetę, lecz na ścianę, co istotnie ułatwia montaż. O ile ściana ta jest w dobrym stanie, a pomieszczenie wentylowane, w tak wyjątkowy sposób ozdobić można nawet łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *