25 sie

Porcelana ze sklepu internetowego – na co zwrócić uwagę?

Porcelana porcelanie nierówna, dlatego przed jej wyborem powinniśmy zastanowić się nad kilkoma czynnikami, które nas skłaniają do jej zakupu. Czy będzie ona często używana, czy może ma to być tylko dekoracja? Czy będą w niej podawane różnego rodzaje dania? Czy ilość produktów z porcelany ma wystarczyć dla wszystkich domowników, czy w kalkulacje wliczyć jeszcze kilku gości? Warto zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, zwłaszcza, gdy decydujemy się na zakup w sklepie internetowym, gdzie często można sprawdzić dodatkowe parametry, takie jak: średnica, wysokość, pojemność i waga.

Przejrzystość i biel cechami dobrej jakości porcelany

Porcelana, czyli jeden z rodzajów białej ceramiki, jest od wieków znanym i cenionym tworzywem. Na rynku dostępnych jest jej wiele form. Porcelana przyjmuje postać nie tylko zastawy stołowej, ale również tworzy się z niej wyrafinowane dzieła sztuki, np. dzbanki, filiżanki oraz talerze. W niektórych kręgach jest nawet pewnego rodzaju symbolem wysokiego statusu. W dzisiejszych czasach porcelana stała się jednak powszechnie używanym dobrem, dlatego przy wyborze zawsze przydaje się trochę wiedzy na jej temat, zwłaszcza gdy wiele oferowanych produktów odznacza się „najwyższą jakością”. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli mamy możliwość, sprawdźmy, czy dany produkt z porcelany jest wykonany ręcznie – będzie on stworzony o wiele staranniej niż produkowany maszynowo. Zwróćmy uwagę także na jego przejrzystość oraz barwę – im cieńsza porcelana, tym droższa oraz im bielsza, tym lepsza jakościowo. Na cenę oraz wartość porcelany wpływa nie tylko wykonanie czy kształt, ale również jej zdobienie. Większa ilość ozdób, w dodatku malowanych ręcznie, automatycznie podnosi w górę wyżej wymienione czynniki.

Na co dzień czy od święta?

W przypadku zakupu porcelany stołowej warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Wykorzystywana okazjonalnie, np. podczas uroczystych spotkań i świąt, powinna charakteryzować się wysoką jakością oraz elegancją i składać się z większej ilości elementów, takich jak: misy, salaterki czy waza na zupę. Jeżeli mamy dużą rodzinę, lepiej wybrać zastawę dla minimum 12 osób. Warto wziąć pod uwagę zakup pasującego kompletu do herbaty lub kawy, który uzupełni nasz zestaw naczyń porcelanowych. Zastawa stołowa do codziennego użytku nie musi być tak obszerna i zdobna – wtedy lepiej postawić na skromniejszy i tańszy zestaw.

Pamiętajmy również, że bez względu na warunki, w jakich będzie wykorzystywana, możemy zdecydować się na porcelanę miękką lub twardą. Ta pierwsza cechuje się wyjątkową bielą i sporymi prześwitami i jest doskonałym materiałem na wykonanie solidnej oraz eleganckiej zastawy stołowej – zaleca ekspert z firmy DUO Sp. z o.o., która jest importerem i dystrybutorem porcelany z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *