12 wrz

Strzał w dziesiątkę? Zalety systemu Windows 10

Od debiutu systemu operacyjnego Windows 10 minęły dwa lata. W tym czasie nowy produkt Microsoftu znalazł swoich oddanych zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Głosy malkontentów odstawmy jednak chwilowo na bok – nie ulega bowiem wątpliwości, że dziesiątka ma sporo do zaoferowania. Jakie korzyści z przejścia na zmodernizowany system może odnieść przeciętny Kowalski? Zachęcamy do lektury.

Pełna uniwersalność

Windows 10 jest systemem ze wszech miar uniwersalnym. To znacząca odmiana w stosunku do Windowsa 8, który został powszechnie skrytykowany z uwagi na swoją tabletową specyfikację. Nowy produkt sprawdzi się doskonale nie tylko na tablecie, ale też na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Przełączanie menu i wybór stylu to kwestia paru kliknięć. Użytkownik może więc bez problemu rozplanować interfejs według własnych preferencji.

Brak przywiązania do konta

Instalacja Windows 10 nie wymaga posiadania konta Microsoftu – wystarczy, że stworzymy zwykłe konto, podając dowolny adres e-mail. Oczywiście przynależność do microsoftowego klubu daje dodatkowe możliwości. Osoby zarejestrowane zyskują dostęp do specjalnych funkcji, takich jak OneDrive (czyli dysk wirtualny, pozwalający na zapis w chmurze). Rejestracja na stronie Microsoft jest bezpłatna i możliwa do wykonania w każdej chwili.

Gratka dla graczy

Projektanci Windows 10 nie zapomnieli o graczach. Specjalnie dla nich udostępniono opcję streamingu gier z konsoli Xbox One na komputery stacjonarne. Gamerzy otrzymali możliwość nagrywania wszystkiego co dzieje się na ekranie oraz pełne wsparcie dla DirectX 12. Dzięki temu, rozgrywka stała się jeszcze bardziej interaktywna, płynna i zwyczajnie przyjemniejsza.

Niska cena

Do 29 lipca 2016 roku system Windows był możliwy do pozyskania za darmo, na zasadzie aktualizacji z systemów Windows 7 i Windows 8.1. Obecnie musimy za niego zapłacić. Kwota różni się w zależności od edycji. Ciekawym rozwiązaniem jest kupno systemu w wersji Refurbished, czyli odnowionej, odświeżonej i oczyszczonej po poprzednim właścicielu. W takie systemy operacyjne są wyposażane przede wszystkim komputery używane i poleasingowe. Windows 10 Refurbished jest dostępny do nabycia już za kilkadziesiąt złotych, na przykład w asortymencie sklepu internetowego SHOPLET z Wrocławia.

Czy to się opłaca?

Windows 10 wydaje się rozwiązaniem przyszłości. Microsoft jest intensywnie zaangażowany w promocję swojego nowego produktu. Nie może to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że system przestał być udostępniany za darmo. Bugi i niedopracowania są usuwane sukcesywnie, przy okazji kolejnych aktualizacji. Usterek sprzed dwóch lat dziś już nie uświadczymy. Zyskamy za to wiele komfortowych funkcji, które ułatwią korzystanie z PC-ta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *