4 lip

Rodzaje akcesoriów GSM

Telefon komórkowy to urządzenie, z którym nie rozstaje się obecnie większość z nas. Pełni już nie tylko funkcję telefonu, ale też niewielkiego komputera, który można mieć zawsze przy sobie, dlatego nikogo nie dziwi ilość dodatkowych akcesoriów GSM dostępnych na rynku. Sprawdźcie co warto dokupić do swojego telefonu, aby był bardziej wytrzymały i jeszcze bardziej funkcjonalny.

Etui

Jednym z najważniejszych akcesoriów do telefonu komórkowego jest etui. Jego głównym zadaniem jest ochrona sprzętu przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi i mocniejszymi uderzeniami. Ich wybór jest ogromny, dlatego warto dostosować zakup względem swoich potrzeb. Na rynku znaleźć można etui gumowe i silikonowe, a także kabury, futerały i pokrowce wykonane ze skóry (naturalnej lub ekologicznej).

Ładowarka samochodowa

Ładowarkę do samochodu powinien posiadać każdy kierowca. W zależności od potrzeb, wybierać można między ładowarkami z jednym i dwoma portami USB, a także ładowarkami mini, micro lub pełnowymiarowymi. Szukać można modeli uniwersalnych oraz tych dedykowanych konkretnym modelom telefonów.

Bateria

– Baterie w telefonach komórkowych szybko się zużywają lub ulegają uszkodzeniom. Z tego powodu warto nabyć dodatkową baterię. Podczas jej zakupu trzeba kierować się jej typem, pojemnością, producentem, dostosowując wszystkie te kryteria do swojego telefonu – radzi nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy pancernik.eu.

Uchwyty

Te samochodowe pozwalają uniknąć mandatu za rozmawianie przez telefon w trakcie prowadzenia i ułatwiają korzystanie z zainstalowanej na nim nawigacji. Przydatne bywają także uchwyty na rękę (dla biegaczy lub miłośników jazdy na rolkach) i rowerowe.

Słuchawki

Choć producenci telefonów komórkowych dodają do nich słuchawki, zazwyczaj nie prezentują one najlepszej jakości dźwięku. W sklepach znaleźć można bogaty wybór tego typu słuchawek, wśród których znaleźć można dokanałowe, douszne i nauszne. Ponadto, wybierać można spośród słuchawek przewodowych i bezprzewodowych. Dobrym pomysłem jest zakup słuchawki Bluetooth pozwalającej na większą swobodę ruchu.

Warto zainwestować w takie słuchawki, które będą posiadały dobrej jakości mikrofon. Dzięki niemu będzie można z ich pomocą prowadzić rozmowy telefoniczne, na przykład podczas prowadzenia samochodu.

Zestawy głośnomówiące

Przeznaczone przede wszystkim dla osób często siadających za kółkiem pojazdu, alternatywa dla słuchawki Bluetooth. Umożliwiają komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych, bez ryzyka otrzymania mandatu.

Karta pamięci

To w zasadzie jedno z ważniejszych akcesoriów dla każdego posiadacza smartfona. Nie wszystkie ich modele wyposażone są bowiem w taką ilość pamięci, by pomieściła wszystkie zdjęcia, filmy, muzykę oraz niezbędne aplikacje. Przed zakupem karty warto jednak sprawdzić do jakiej pojemności można rozszerzyć pamięć w danym modelu telefonu oraz jaki rodzaj kart jest z nim kompatybilny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *