28 kwi

Czyste sprężone powietrze – co wybrać – skuteczne filtry czy sprężarki bezolejowe

Współczesne zakłady przemysłowe oraz przedsiębiorstwa produkcyjne coraz częściej poszukują metod na uzyskanie najwyższej jakości sprężonego powietrza.  Gros przedsiębiorców stoi przed dylematem, czy zainwestować w skuteczne w działaniu filtry czy też pokusić się o zakup nowoczesnej sprężarki bezolejowej.  Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w treści poniższego artykułu.

Kompresory bezolejowe – urządzenia stricte dopasowane do wymogów UE względem jakości sprężonego powietrza

Sprężarka bezolejowa to sprzęt wysokiej klasy o wyjątkowych parametrach technicznych, który jest dostosowany współczesnego rynku produkcyjnego oraz usługowego. Kompresor bezolejowy idealnie sprawdzi się w przemyśle chemicznym petrochemicznym, medycznym, optycznym, wojskowym, jak również jest dostosowany do wymogów przemysłu mechanicznego i elektrycznego. Jest to urządzenie, które poprzez swoje parametry techniczne gwarantuje najwyższą czystość sprężonego powietrza, która spełnia restrykcyjne dyrektywy, narzucone przez Unię Europejską względem jakości wyprodukowanych artykułów oraz świadczonych usług. Wykorzystanie kompresorów bezolejowych stało się normą w wielu zakładach produkcyjnych i warsztatach, w których świadczone są specjalistyczne usługi, wymagające posiadania najwyżej jakości sprężonego powietrza.

Dlaczego warto zainwestować w sprężarki bezolejowe?

Urządzenia tego typu warto kupować wyłącznie u dostawców, którzy posiadają renomę oraz długoletnie doświadczenie w dostarczaniu nowoczesnych systemów sprężonego powietrza. Tylko wówczas mamy absolutną i niepodważalną pewność, iż otrzymamy zaawansowane technologicznie kompresory bezolejowe, które są produkowane zgodnie z normami IRIS, ISO 9001: 2008 oraz ISO 14 001:2004. Takie urządzenia gwarantują ekonomiczne otrzymywanie najwyższej jakości sprężonego powietrza, całkowicie pozbawionego cząstek oleju. Warto dodać, iż cechą wyróżniającą kompresory bezolejowe jest fakt, iż w procesie sprężania wykorzystują one wyłącznie neutralny związek chemiczny, jakim jest woda. Jest to substancja całkowicie naturalna, dzięki temu możliwe jest zachowanie absolutnej czystości. W ten sposób sprężarki dają szerokie pole manewru względem zastosowania sprężonego powietrza do produkcji artykułów spożywczych, medykamentów oraz wysoce zaawansowanego sprzętu elektronicznego, optycznego i wojskowego.

Sprężarki bezolejowe posiadają również inne unikatowe zalety. Należy do nich eliminacja wszelkiego typu zarazków, bakterii, grzybów, pleśni i pyłków, które są bezpośrednio eliminowane z wchłanianego przez urządzenie powietrza. Redukcja drobnoustrojów znajduje się nawet na poziomie poniżej dopuszczalnego przez normy i standardy jakości minimum. Oznacza to w praktyce, iż sprężarki bezolejowe świetne poradzą sobie z oczyszczeniem pobieranego przez siebie powietrza, które następnie użyte zostanie do produkcji towarów czy świadczenia usług, wymagających perfekcyjnej wręcz czystości sprężonego powietrza.

Brak przymusu kosztownej utylizacji i energooszczędność w procesie wytwarzania sprężonego powietrza

Zastosowanie sprężarek bezolejowych pozwala na całkowitą eliminację kłopotliwej i kosztownej utylizacji kondensatu.  Dzięki temu, można zaoszczędzić sporo gotówki i bez problemu wylać wspomniany wyżej kondensat, bezpośrednio do kanalizacji miejskiej. Tego rodzaju odpad nie jest szkodliwy dla środowiska. Ponadto kompresory bezolejowe posiadają wysoką wydajność, dostosowaną do aktualnego zapotrzebowania, a także są energooszczędne. Dzięki temu, można je wykorzystywać w codziennej pracy, jak i w używać według konkretnego zapotrzebowania. Zakup sprzętu tego typu cechują korzystne koszty jego obsługi i serwisowania, które gwarantuje tylko i wyłącznie renomowany dostawca.

Coraz większa liczba firm produkcyjnych i zakładów świadczących usługi dla poszczególnych podmiotów poszukuje niezawodnego i nowoczesnego sprzętu, który zapewni im doskonałą jakość sprężonego powietrza. Tego typu rozwiązanie może zagwarantować sprężarka bezolejowa.

Źródło: ALMIG – kompresory i sprężarki powietrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *