Cechy idealnego stołu przeznaczonego do sali konferencyjnej
Sala konferencyjna to ważne miejsce dla rozwoju pracowników i całej firmy. Tutaj odbywają się szkolenia i warsztaty, spotkania z klientami, kontrahentami i udziałowcami, a niekiedy nawet to właśnie przy konferencyjnym stole ważą się losy przedsiębiorstwa. Wygodny i funkcjonalny stół konferencyjny umili każde spotkanie i pomoże wywrzeć dobre wrażenie oraz spędzić czas owocnie.
Rola stołu konferencyjnego
Stoły konferencyjne mają do wypełnienia ważne zadanie, odmienne od tego, jakie spoczywa na stołach domowych. Przy zwykłym stole najczęściej jemy. Przy stołach konferencyjnych przede wszystkim rozmawiamy, a posiłek schodzi na drugi plan. Dlatego stoły używane w salach konferencyjnych mają nieco inną konstrukcję.
Stoły konferencyjne mają zapewniać komfortowe warunki rozmów, niekiedy bardzo poważnych i długich. Kluczowe jest to, aby każdy, kto zasiada przy takim stole, doskonale widział pozostałe osoby. Każdy ma czuć się równie ważny, aby atmosfera sprzyjała partnerskiej współpracy – mówi specjalistka z firmy Dominova HoReCa Furniture.
W grę wchodzi więc nie tylko wygoda, ale też aspekt psychologiczny. Stół, przy którym osoby usadowione na przeciwległych końcach są od ciebie bardzo oddalone, nie sprzyja budowaniu relacji biznesowych ani owocnej nauce czy produktywnym spotkaniom. Dlatego blaty często są okrągłe lub eliptyczne i zawsze stanowią centralny punkt pomieszczenia, tak aby nikt nie siedział przy ścianie lub nie miał jej przed sobą.
Dodatkowe udogodnienia w stołach konferencyjnych
Dzisiaj konferencje i inne spotkania biznesowe nie mogą obyć się bez nowych technologii. W ciągłym użyciu są: laptopy, tablety i projektory, które usprawniają komunikację i uatrakcyjniają przekaz, wprowadzając np. elementy wizualne. Aby praca ze sprzętem przebiegała sprawnie oraz przy zachowaniu estetyki, stoły konferencyjne są wyposażone w poręczne i nierzucające się w oczy wyjścia na przewody i kable. Możliwe jest także zainstalowanie gniazd kolumnowych, tak aby dyskretnie schowane źródło prądu było zawsze pod ręką.
Jeżeli chcemy mieć jeszcze większą dowolność, możemy zdecydować się na stworzenie stołu konferencyjnego z podstawy i blatu, tworząc zestaw ściśle dopasowany do swoich potrzeb. Dzięki temu nie jesteśmy zdani na ograniczoną ofertę producentów gotowych mebli, którzy mogą nie przewidzieć wszystkich potrzeb i zastosowań.
Stelaże mają różne funkcje, wśród których najważniejsze są: regulacja wysokości, składanie, kontrola nachylenia blatu oraz kółka. Dzięki temu możemy dopasować stół konferencyjny do potrzeb uczestników spotkania, w razie potrzeby łatwo go przetransportować, a w sytuacji, gdy jest rzadko używany – przechowywać tak, aby zajmował jak najmniej miejsca.