29 sty

Bądż bezpieczny w pracy

Pierwsza pomoc to umiejętność, którą powinien posiadać każdy z nas. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości, nie wiemy zatem, kiedy ta zdolność może nam się przydać. To ważne, ponieważ dzięki niej można uratować czyjeś zdrowie i życie, a także przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszym otoczeniu. Jak jeszcze można o nie zadbać?

Bądź bezpieczny!

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy często organizowane są jeszcze w szkole. Bywa, że ich odbycie to warunek zaliczenia przedmiotu związanego z podstawami obronności czy edukacją dla bezpieczeństwa. Niestety, będąc uczniem często nie zdajemy sobie sprawy z konieczności zdobycia tych umiejętności – wydaje nam się, że na wszystko jest jeszcze czas. Aby potem nie pluć sobie w brodę i nie żałować, że nie uważało się na lekcjach, warto przyłożyć się do nauki na kursie pierwszej pomocy przy innych okazjach, które powinny się zdarzyć np. podczas kursu prawa jazdy. Również zaczynając pracę powinniśmy przejść szkolenie z podstaw bezpieczeństwa i higieny pracy, gdzie te kwestie powinny zostać poruszone.

Co mogę zrobić jako pracodawca?

Twoim obowiązkiem jest zapewnienie na miejscu pracy komfortowych i bezpiecznych warunków. Jeśli wywiążesz się z tego zobowiązania, w zamian otrzymasz efektywną pracę i lojalność swoich podopiecznych. Aby czuli się bezpiecznie, zacznij od podstaw – przygotuj komfortowe, schludne wnętrza. Nie zapomnij o zabezpieczeniach przeciwpożarowych, apteczce oraz oznaczeniu wyjść ewakuacyjnych i gaśnic. Dobrze jest też zapewnić pracownikom kilka ważnych instrukcji – jeśli Twoja firma związana jest z przemysłem spożywczym lub przetwórstwem, obowiązkowo umieść w toalecie instrukcję poprawnego mycia rąk. Niezależnie od profilu firmy w widocznym miejscu umieść instrukcję postępowania w przypadku pożaru oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Nawet, jeśli miałyby się nie przydać, możesz mieć pewność, że chociaż kilka punktów utkwi Twoim pracownikom w pamięci.

Gdzie dostanę potrzebne elementy?

Jeśli chcesz zaopatrzyć swoją firmę w artykuły, które pomogą wzmocnić bezpieczeństwo pracowników, koniecznie zajrzyj na stronę internetową www.sklep-firetech.waw.pl. Znajdziesz tam szeroki asortyment gaśnic i pełen zakres elementów koniecznych do montażu systemu przeciwpożarowego w Twojej firmie. Nie brakuje tam także wspomnianych w artykule instrukcji – wykonane z trwałego materiału doskonale sprawdzą się na ścianach w Twojej siedzibie. Nie zwlekaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *