19 maj

Czas komunii – zamów catering na wyjątkowe uroczystości rodzinne

 

Kiedyś organizacja przyjęcia komunijnego wiązała się z ogromem pracy i wielotygodniowymi przygotowaniami. Mamy skrupulatnie liczyły, ilu gości ma się pojawić i obmyślały, czym ich wszystkich poczęstować. Wiązało się to z kilkudniowym gotowaniem, często zarywając noce, z pomocą sąsiadek i przyjaciółek. W dniu samej uroczystości też brakowało chwili na świętowanie, bo przecież trzeba było wszystko na czas podać, podgrzać i dopilnować, żeby nikomu niczego nie brakowało. Obecnie można to sobie bardzo ułatwić. Wystarczy zamówić dobry catering, który pozwoli zapewnić posiłki dla wszystkich gości.

Profesjonalnie ułożony jadłospis – zdecyduj się na catering na komunię

 

Firma cateringowa doskonale wie, które potrawy najlepiej sprawdzają się na takich uroczystościach, jakimi są właśnie przyjęcia komunijne. Nie będzie zaskoczeniem, że jedną z najczęściej zamawianych zup jest rosół, a na drugie danie zazwyczaj będą ziemniaki z kotletem i surówką. Nie bez powodu sporo osób ceni sobie właśnie tradycyjne dania na tego typu rodzinnych spotkaniach. A organizatorzy chcą trafić w gusta jak największej grupy gości. Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca na inne potrawy, nawet nietypowe. Dobry catering to taki, który uwzględni wszystkie zalecenia swoich klientów. Często w ofercie pojawiają się zupy krem czy dania wegetariańskie. Profesjonalna firma cateringowa dokładnie wyliczy, ile posiłków i porcji będzie potrzebnych. Jeśli nie mamy pewności, co najbardziej będzie smakować naszym gościom, to właśnie eksperci z firmy cateringowej podpowiedzą, jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością – zarówno wśród dorosłych, jak i tych najmłodszych.

Świętowanie w domowym zaciszu z cateringiem na każdą okazję

 

Przygotowanie komunijnej uroczystości pod kątem organizacji potrafi przypominać małe wesele. Nie od dziś wiadomo, że maj to miesiąc, w którym takich wydarzeń jest najwięcej i że z zamówieniem sali w tym terminie trzeba się bardzo spieszyć. Zdarzają się przypadki, kiedy dziecko jeszcze nie zacznie chodzić do szkoły, a rodzice już chcą zarezerwować salę, żeby mieć pewność, że nikt im tego terminu nie zabierze. Wybierając profesjonalny catering na komunię, można pójść na swojego rodzaju kompromis. Z jednej strony – zostać w domu i świętować razem z gośćmi w swoich czterech ścianach, a z drugiej – zaoszczędzić sporo czasu, który należałoby spędzić w kuchni na przygotowaniach. Catering na dowóz zapewni posiłki zgodne z naszymi zaleceniami. Może to być dwudaniowy obiad, deser, a także kolacja na ciepło – w zależności od tego, jak dużo czasu będziemy chcieli na takiej uroczystości spędzić. Nie musimy się też obawiać, że cokolwiek się zmarnuje. Nie dość, że firma dokładnie oszacuje liczbę potrzebnych posiłków, żeby nie robić zbyt dużej nadwyżki, to jeszcze wszystko, co zostanie, spakuje i zostawi klientom. Oni z kolei mogą rozdać to dalej swoim gościom, również w ramach podziękowania za wizytę.

Komunie, urodziny, jubileusze, święta – dobry catering na wyjątkowe uroczystości rodzinne

 

Dobry catering to rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością nie tylko w przypadku organizacji przyjęć komunijnych. Wiele osób korzysta z tego typu usług przy okazji chrzcin, wesel, świąt czy innych rodzinnych spotkań. Wystarczy zapewnić miejsce swoim gościom – a może to być zarówno nasze mieszkanie, dom, jak i wynajęta sala – a resztą zajmie się profesjonalna firma cateringowa. Zapewni ona posiłki zarówno dla tych, którzy najbardziej cenią sobie domowe obiady, jak i dla tych, jacy liczą na trochę więcej ekstrawagancji. Jadłospis może zawierać cały szereg pozycji – przystawki, zupy, drugie dania, desery czy kolacje na ciepło. Jeśli tylko mamy takie życzenie, będą tam potrawy mięsne, ale znajdą się również wegetariańskie, bezmleczne czy bezglutenowe. To znaczne ułatwienie. Dzięki temu nie trzeba już rezerwować sobie mnóstwa czasu na zakupy i gotowanie wszystkich posiłków. Możemy skupić się na przygotowaniu wystroju, wybrać się do fryzjera, kupić nowe ubrania, a już w czasie samej imprezy – po prostu cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi.

Źródło: Masters Catering – profesjonalny catering w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *